Blog

GÜNEŞ VE ÖZELLİKLERİ

Güneş ve Ay ışıklar olarak adlandırılır. Güneş Eril enerjiyi , Ay Dişil enerjiyi temsil eder.Güneş, çekicilik ,karizma,tutku,çekim gücü oluşturur.Fonksiyonu bilinçli davranışlarımızı ifade eder

Güneş kendine yakın olan gezegenin özelliklerini minumuma indirir biz buna yanık diyoruz.ve bu nedenle güneş kötücül çalışmış olabiliyor.

Güneş özellikle yönettiği burca liderlik ,kudret kuvvet ,asalaet gücü verir.Kendini gösterme ,doğallık,yaratıcılık,liderlik.insanların haytalarına dokunma özellikleri.

Yönetme duygusu ,bulunduğu ortamda ilgi görme isteği,Gururlu,Egolu,Ciddi çekici,karizmatik özellikler

Sözü geçen,aydınlatan,lüksü seven,kaliteye önem veren,pırıltılı.sahne ışığı,tasarım yeteneği veriri.Güneş yaşama kaynağıdır.

Gururlu insanlardır.İnsanları altetme gücüne sahiptir

Eril enerji etki edendir.Baba ve otorite figürlerdir.

Dişi enerji dışardan etki almayı bekler edilgendir.Kadın figürleri temsil eder.

Güneşin bir yıllık hareketleri mevsimleri oluşturur.

21 Mart Güneşin 0 derece KOÇ burcunda geçtiği ilkbahar ekinoks

21 Haziran 0 derece YENGEÇ YAZ Soltisti

23 Eylül 0 derece TERAZİ –SONBAHAR Ekinoks

21 Aralık 0 derece OĞLAK –KIŞ SOLTİSTİ

Ülkelerede göre aynı mevsimler değişmez Biz Kuzey yarımkrede (KOÇ) İLKBAHAR girerken ,Güney yarımkürede (Terazi )Sonbahar girer . Biz şuan yaza girdiğimizde Güney Yarım küre kışa girer.

Güneş Merkezdir.Etrafında dönen gezegenerdir..Doğu ufkundan doğuyor,Tepe noktasına yükseliyor.Tepe noktasında Alçalan noktasına geliyor ve batıyor,görünmüyor

Dünya kendi etrafında dönerken günler tamamlanıyor  Güneşin etrafında dönerken mevsimler tamamlıanıyor.

GÜNEŞ  Yönettiği burç  ASLAN

Tüm Burçları gezer haritanızın kalbidir.Güneş havaların ısınmaya başladığı ilkbaharda kendini KOÇ burcunda gösterir .Koç burcunda yücelimdedir ve Koç burcunun 19 derecesinde ise tam şereflenmiş yücelim konumda olur.

Yaz bitiminde Sonbahara geçiş başladığında sonbaharla birlikte güneşinde ışığı artık kendini gösteremeyecektir.Vr bu zamanda Terazi burcu yükselmektedir.Demekkki Güneş Terazi de düşüktür.